E Devlet Şifresiyle Sisteme Giriş Yapma

İmei kayıtlarından, sigorta ile ilgili çeşitli işlemlere, İŞKUR ile ilgili işlemlerden Milli eğitim Bakanlığı ile ilgili işlemlere kadar pek çok kurum ile ilgili işlemlerin büyük bir kolaylıkla yapılabilmesine imkan tanımakta olan E devlet sistemine başarılı bir şekilde giriş yapmak için yapılması gereken birkaç şey bulunmaktadır.

E devlet şifresiyle sisteme giriş yapmanın ilk yolu PTT üzerinden alınacak olan şifredir. TC kimlik numarası ile alınacak olan bu şifre, kişiye özel olarak oluşturulmuştur. İlk girişinizde sizden değiştirmenizi isteyecekleri bu şifre iyi bir şekilde saklamanız gerekmektedir. Şifre alındıktan sonra E-Devlet Kapısı internet sitesine girildiğinde sağ bölümde sisteme giriş yapılabilmektedir.

4 şekilde sisteme giriş yapmak mümkündür. Bunlardan biri yukarıda anlatılan E devlet şifresi ile giriş yapma yöntemdir. Bir diğeri cep telefonu aracılığı ile alınacak mobil imza, sonraki seçenek ise elektronik imza seçeneğidir. Sisteme giriş için son seçenek ise TC kimlik kartı ile giriş yöntemidir. İnsanlar, bu yöntemlerden bir tanesi seçerek diledikleri zamanlarda E devlet sistemine giriş yaparak işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

Ana Sayfa / Genel / E Devlet Şifresiyle Sisteme Giriş Yapma

İlginizi Çekebilir

E Devlet İlk Giriş

E Devlet İlk Giriş